info@atrasgrass.com

ایده محوطه سازی با چمن مصنوعی

محوطه سازی با چمن مصنوعی

منظره‌ای سرسبز را تصور کنید که به حداقل نگهداری نیاز دارد و در شرایط سخت و برای زمان بسیار طولانی مقاومت می‌کند؛ تنها راه دستیابی به این حد از زیبایی در کنار آسانی نگهداری، محوطه سازی با چمن مصنوعی است. در این مطلب شما را با پیاده سازی تخصصی ایده محوطه‌سازی با چمن مصنوعی برای اراضی مختلف آشنا خواهیم کرد.

دوران چمن زنی بی‌پایان، آبیاری دائم و مبارزه با علف‌های هرز سرسخت گذشته است.  با استفاده از چمن مصنوعی، می‌توانید یک همان زیبایی چمن و مرتع کم طول را بدون نیاز به نگهداری و هزینه‌های گزاف به همراه داشته باشید. از هرکجای ایران که باشید، در پرباران‌ترین مناطق یا نواحی بسیار گرم و خشک، چمن مصنوعی، گزینه مناسبی است.

در این راهنمای جامع، ما طیف گسترده‌ای از ایده‌های استفاده از چمن مصنوعی برای محوطه سازی را بررسی خواهیم کرد؛ از باغ‌های مدرن روی پشت‌بام گرفته تا املاک ویلایی جذاب، راه‌های نوآورانه‌ای را برای تغییر فضاهای بیرونی و داخلی نشان خواهیم داد. چه صاحب خانه، چه طراح یا باغبان هستید، آماده شوید تا با نحوه پیاده‌سازی این‌ ایده‌ها و نصب چمن مصنوعی هم آشنا شوید.

محوطه سازی مدرن با چمن مصنوعی

محوطه سازی مدرن
محوطه سازی مدرن

اگر از طرفداران سبک مدرن هستید، چمن مصنوعی بهترین بافت برای جان بخشیدن به دید محوطه شما است. در سبک مدرن، یکپارچگی اهمیت دارد و محوطه سازی با چمن مصنوعی برخلاف نمونه طبیعی توانایی ایجاد این «تعادل طراحی» را دارد. سبک مدرن در حال فراگیر شدن است و بهترین گزینه برای بهره‌مندی از «طراوت سبز طبیعت» در کنار پایبندی به اصول مدرن و مینیمال، استفاده از چمن مصنوعی است. بهتر است از چمن مصنوعی موکتی استفاده کنید.

نیازی به مدرن‌سازی تمامی موارد نیست و درواقع، اکنون بهتر می‌توانید از گل‌و‌گیاه‌های واقعی برای طراحی دکوراسیون خود استفاده کنید، چرا که زحمت نگهداری چمن را برعهده نخواهید داشت. استفاده از گل‌و‌گیاه طبیعی، تمرکز از مصنوعی بودن چمن را برداشته و طراوات زنده‌بودن محیط را برقرار می‌کند.

«یک‌دست بودن» و «عدم وجود نماهای خارج از طرح» از دیگر الزام‌‌های سبک مدرن است. نباید بافت‌‌های کثیری، دید سادگی محیط را مختلف کنند و در این‌‎جا محوطه‌سازی با چمن مصنوعی به‌کار می‌آید. با استفاده از این بافت زیبا می‌توانید مطمئن شوید که بافت‌ها با خط تمیز و صاف از یک دیگر متمایز می‌شوند و تمامی نواحی که چشم‌نواز نیستند، توسط این بافت پوشیده خواهند شد.

اما این تمام ماجرا نیست، طراحی مدرن در محوطه‌های متعددی قابل پیاده‌سازی است و در ادامه هم قرار است؛ به‌تفصیل محوطه‌های پرتقاضا را بررسی کنیم.

محوطه سازی حیاط با چمن مصنوعی

محوطه سازی حیاط
محوطه سازی حیاط

بدیهی‌ترین مکان برای محوطه‌سازی با چمن مصنوعی در انواع حیاط‌ها و فضاهای باز اطراف بنای خانه است. با نصب چمن مصنوعی در حیاط از شر حذف مداوم علف‌های هرز، چمن‌زنی، حاشیه‌زنی، گل‌ولای‌شدن، تمهید دائم آب و دیگر مصائب نگهداری چمن طبیعی راحت خواهید شد.

چمن مصنوعی بر خلاف چمن طبیعی دارای یکپارچگی طرح، رنگ و شکل بهتری است و نمای زیباتری به حیاط شما خواهد داد. با استفاده از چمن مصنوعی هم به منظره سبز طبیعی دست خواهید یافت هم انسجام و پایداری نزدیک به سرامیک و کاشی را خواهید داشت.

حیاط محل تردد مداوم افراد و وسایل نقلیه و سنگین است. چمن طبیعی توانایی مقاومت دربرابر له شدن را ندارد و به زودی مواجه با قسمت‌های عاری از سبزی خواهید شد که نمای حیاط و خانه شما را مختل می‌کند. محوطه سازی حیاط با چمن مصنوعی مزیت مقاومت در برابر فشار له‌شدن را دارد. نه تنها قسمت‌هایی از حیاط باغ، ویلا و خانه شما از سبزی خالی نخواهد شد، بلکه با خرید چمن، شکل ایستاده آن همچنان باقی خواهد ماند و نمای یک‌‎دستی خواهید داشت.

چمن مصنوعی شما را از شر انواع حشرات و موجودات آلوده در چمن‌های طبیعی رها خواهد کرد و مکان پاکی برای رفت‌و‌آمد و نشستن است؛ این ویژگی برای افرادی که حیوانات خانگی و کودکان کم‌سن‌و‌سال دارند، مناسب است.

محوطه‌سازی حیاط با چمن مصنوعی همچنین برای بازی کردن کودکان ایمن‌تر است، چرا که آسیب کمتری در اثر افتادن به فرد وارد خواهد شد. با خیال راحت می‌توانید انواع فضاهای بازی و سرگرمی مانند فوتبال، والیبال، تاب‌بازی و… را بر چمن مصنوعی نصب کنید؛ دیگر این که خود چمن نیز به‌راحتی آسیب نمی‌بیند!

ترکیب چمن مصنوعی و چمن طبیعی ایده جذابی است که رویش زیبای گیاهان طبیعی را در کنار امکان تردد و عدم نیاز به نگهداری بیشتر فضای حیاط را برای شما به ارمغان خواهد آورد. چمن مصنوعی موچب یکپارچه‌شدن نما میان بخش‌های مختلف طبیعی در سرتاسر حیاط خواهد شد. با این ترکیب، وقت کافی برای پرداختن به مناطق محدود طبیعی خواهید داشت و نیازی به نگهداری از بیشتر مساحت حیاط نخواهد بود. کافی است تصور کنید که همواره فضای خشک و مقاومی برای پهن کردن زیرانداز در کنار گیاهان طبیعی خواهید داشت.

محوطه سازی روف گاردن با چمن مصنوعی

محوطه سازی روف گاردن
محوطه سازی روف گاردن

در مورد محوطه‌سازی حیاط صحبت کردیم، اما ساکنان آپارتمان چه؟ این جا است که ایده محوطه سازی روف گاردن با چمن مصنوعی به‌کار می‌آید. سقف مسطح آپارتمان و خانه‌ها، فضای فراموش شده‌ای برای استراحت و تفریح است. با نصب چمن مصنوعی در سطح سقف مسکن خود، خواهید توانست ایده روف گاردن یا همان باغ بر روی سقف میسر کنید.

چالش آبیاری چمن طبیعی در سقف و نگهداری از آن بسیار سخت‎‌تر از حیاط و کف خانه است و می‌تواند آسیبی به بافت مسکن وارد کند. در این جا است که ایده محوطه سازی روف گاردن با چمن مصنوعی را نباید از دست بدهید. با ترکیب پوشش مصنوعی و طبیعی گیاهان رویشی می‌توانید فضای سبزی را ساخته نه کمترین نیاز به نگهداری را داشته و همچنان به ساخت باغچه بر سقف نزدیک باشد.

چمن مصنوعی بسیار سبک‌تر از چمن طبیعی است و به طرز بسیار آسان‌تری می‌توان آن را شیب‌‎بندی کرد تا جریان آب باران بر آن کنترل شود. این چمن همچنین مناسب مناطق گرم و خشک است، چرا که با تابش مداوم آفتاب سوزان از بین نخواهد رفت.

حال، بیایید گیاه و «گل و گلدان» را بر پوشش چمن مصنوعی اضافه کنید، زیباترین روف گاردن را برای گذران اوقات فراغت و آخر هفته‌ها در اختیار خواهید داشت و گویا حیاطی دیگری به مسکن شما اضافه شده است.

محوطه سازی باغ تالار با چمن مصنوعی

محوطه سازی باغ تالار
محوطه سازی باغ تالار

فخر، ظرافت و زیبایی، جزو اصول نمای باغ‌تالارها است و در این شرایط به یکپارچگی در طراحی و رنگ و طرح نیاز دارید؛ این سه ویژگی را چمن مصنوعی برای شما فراهم می‌کند.

محوطه سازی باغ با چمن مصنوعی بسیار پیشنهاد می‌شود، چرا که باغ‌تالارها شاهد حضور گسترده افراد و تجهیزات است و چمن طبیعی توانایی مقاومت دربرابر این همه فشار را نخواهد داشت.

بسیاری از مناطق باغ و تالارها توسط اشیاء تزئینی و کاربردی متعدد مملو شده است و بهترین راه برای به‌کاربردن سبزی طبیعت با برش‌های دقیق، تمیز و یکپارچه در میان آن‌ها، استفاده از چمن مصنوعی است.

مهم‌ترین ویژگی چمن مصنوعی برای باغ‌تالار، عدم تولید آلودگی و پسماند است که نیاز به پاک‌سازی را کمتر کرده و خطر آلوده شدن دیگر لوازم را برمی‌دارد.

باغ‌تالار، حال سرپوشیده ورودی و حیاط هر ساختمان، ورودی و اولین تجربه تعامل بازدید کنندگان با مسکن است. بسیار مهم است که نمای فاخری در بدو ورود افراد به آن‌ها تلقی شود و راهکار این مسئله، محوطه سازی باغ با استفاده از چمن مصنوعی است.

محوطه سازی ویلا با چمن مصنوعی

محوطه سازی ویلا ایده مبهم اما ضروری است چرا که از طرفی ماهیت هر ویلا با دیگری متفاوت است اما چیزی که در همه‌ی آن‌ها مشترک است، نیاز به محوطه‌سازی فضای آزاد است. ویلای شما چه مسکونی یا اقامت تفریحی باشد، به‌طور حتم نیاز به پوشش فضای سبز دارد و اکنون توضیح خواهیم داد که چرا محوطه سازی ویلا با چمن مصنوعی بهترین گزینه است.

نکته اول این که حیاط و فضای باز ویلاها به طور معمول بزرگ است و در این شرایط، نگهداری از چمن طبیعی سخت خواهد شد. همان‌طور که گفتیم، چمن مصنوعی مشکلات نگهداری نمونه طبیعی را ندارد و با وجود وسعت بزرگ ویلاها، این موضوع از اهمیت بالاتری برخوردار می‌شود.

به‌خصوص اگر ویلای شما برای اقامت موقت تفریحی ساخته شده است، نیاز به نگهداری، چالش سخت‌تری خواهد بود، پس پیشنهاد ما را بپذیرید و به چمن مصنوعی مراجعه کنید.

فضای باز ویلاها همچنین برای دیگر فعالیت‌های اسکانی و تفریحی در نظر گرفته می‌شود. با نصب چمن مصنوعی مطمئن خواهید شد که بدون خطر و سختی، فضای باز یکپارچه و سرسبز برای کباب‌کردن، نصب تاب، استخر موقت، بازی کودکان و… را در اختیار خواهید داشت.

حال، به راحتی توانایی اضافه کردن گیاهان طبیعی در گوشه و کناره‌های باغ را خواهید داشت و به آسانی می‌توانید به آن‌ها آب‌رسانی کنید و نیازی به سیستم توزیع آب گسترده نخواهید داشت.

چمن مصنوعی موجب یکپارچه شدن طراحی در نمای باغ ویلای شما خواهد شد و بهترین پوشش برای دستیابی به زیبایی در کنار استحکام در برابر تردد مکرر است.

محوطه سازی تراس با چمن مصنوعی

محوطه سازی تراس
محوطه سازی تراس

در مورد محوطه سازی حیاط ویلا، باغ تالارها و فضاهای بزرگ صحبت کردیم؛ اما اگر فضای محدودی مانند تراس و بالکن‌ها را در اختیار داشته باشید چطور؟ چمن مصنوعی یار شما در این شرایط خواهد بود.

در زندگی آپارتمانی بالکن و تراس‌ها، ضروری‌ترین امکانات برای فرار از فضای بسته هستند و تزئین آن بسیار مهم است. اگر قصد تبدیل بالکن و تراس خود را به شکل سرسبز و طبیعت‌مانند دارید، چمن مصنوعی، بهترین گزینه برای پوشش کف است. فضای محدود این نواحی و موقعیت مکانی آن، چالش بزرگی برای بکارگیری چمن طبیعی است اما با چمن مصنوعی، این مشکلات را به همراه نخواهید داشت.

حال چند گلدان و فضای محدودی برای رویش گیاه اضافه کنید و تمام؛ یک دریچه به طبیعت در کنار فضای شهری و خارج از آپارتمان خود خواهید داشت که نیازی به نگهداری و مراقبت ندارد و همچنان امکان بکارگیری زیست‌های طبیعی در آن وجود دارد.

از درون خانه‌، هم دید زیبایی به پنجره و نمای بیرون از آن را در دست خواهید داشت و حس مجاورت طبیعت را بدست خواهید آورد. این، بسیار بهتر از سرامیک و کاشی‌های بی‌روح و تکراری است که در درون خانه هم یافت می‌شود.

محوطه سازی با چمن مصنوعی برای اطراف استخر

محوطه سازی اطراف استخر
محوطه سازی اطراف استخر

چمن مصنوعی برای اطراف استخر یک ضرورت است. به‌راحتی قابل تصور است که استفاده از چمن سنتی موجب آلوده شدن استخر و خانه خواهد شد. چمن مصنوعی، مشکلات آلودگی و پسماند نوع طبیعی خود را ندارد. نکته دیگر، خطر لیز خوردن و گل داشتن چمن سنتی است که در نسخه چمن و نمونه موکتی رفع شده است.

چمن مصنوعی بافت بهتری برای ایجاد تمایز میان آب و رنگ طبیعت است، بدون این که خطر آلوده شدن آب وجود داشته باشد. شما می‌توانید در اطراف چمن به‌راحتی نشسته و نگران از پاشیدن آب استخر بر چمن نباشید. توجه داشته باشید که آلوده شدن استخر تنها از منظر ناخوشایند بودن آن حائز اهمیت نیست؛ وجود این مسئله می‌تواند مشکلات بهداشتی و سلامتی قابل توجهی را به وجود آورد.

از نظر ایمنی هم، شانس لیز خوردن به حداقل می‌رسد و آسیبی به افراد، کودک‌ها، حیوانات و وارد نخواهد شد. نگرانی بابت استفاده از دمپایی یا پابرهنه بودن نخواهید داشت و بدون دغدغه می‌توانید از استخر خود لذت ببرید. کافی است، چمن زنی نمونه طبیعی اطراف استخر را متصور شوید، حجم آلودگی که وارد استخر خواهد شد، به تنهایی می‌تواند شما را به خرید چمن مصنوعی راغب کند.

جمع بندی

محبوبیت خرید چمن مصنوعی بی‌دلیل نیست؛ این پوشش ماندگار، تطابق، مقاومت، ماندگاری و سازگاری را در کنار کاهش هزینه‌ها، فعالیت‌های نگهداری و ده‌ها دلیل دیگر به همراه دارد. با وجود مصنوعی خوانده شدن این چمن اما این نوع بافت همچنان سرسبزی طبیعت را تلاقی می‌کند و ترکیب آن با گیاهان طبیعی، بهترین گزینه برای بهره‌مندی از طراوت رویش‌های طبیعی و عدم نیاز به تمهیدات فروان است.

چیزی که محوطه سازی با چمن مصنوعی را خاص می‌کند، امکان به‌کار بردن آن در انواع مکان‌ها از بزرگترین باغ‌ها تا کوچک‌ترین تراس‌ها است؛ اما این تمام ماجرا نیست و ایده‌های محوطه‌سازی با خرید چمن مصنوعی فراوان دیگری وجود دارد که شما هم می‌توانید آن‌ها را با ما به اشتراک بگذارید.

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از فرصت خرید ویژه الان استفاده کنید.🎁