info@atrasgrass.com

طریقه نصب چمن مصنوعی بین موزاییک

طریقه نصب چمن مصنوعی بین موزاییک

نصب چمن مصنوعی بین سنگ‌های حیاط یا باغچه می‌تواند چشم‌اندازی زیبا ایجاد کند. چمن مصنوعی با بافت و رنگی شبیه به نمونه‌های طبیعی، باعث می‌شود فضای بیرونی در طول سال حالتی زنده و طبیعی داشته باشد، بدون نیاز به آبیاری و کوددهی مداوم.

در این مقاله از اترس گرس به نحوه نصب چمن مصنوعی بین موزاییکی و انتخاب بهترین چمن مصنوعی برای بین موزاییک ها میپردازیم.

آموزش نصب چمن مصنوعی بین موزاییک

با دنبال کردن این گام‌ها، می‌توانید چمن مصنوعی تزیینی را با اطمینان و دقت در بین موازییک ها نصب کنید و حیاط یا باغچه خود را به فضایی دلنشین با نگهداری کم تبدیل نمایید. نصب صحیح علاوه بر بهبود زیبایی بصری، در طولانی مدت منجر به صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌های نگهداری خواهد شد.

چمن مصنوعی بین موزاییک
چمن مصنوعی بین موزاییک

1. آماده سازی سطح

ابتدا مکان مورد نظر برای نصب چمن مصنوعی را تمیز کنید و از هرگونه آلودگی، علف‌های هرز و سنگ‌ریزه‌های اضافی پاکسازی نمایید. سپس سطح زیرین را به‌طور کامل صاف کرده و فشرده کنید تا زهکشی به خوبی صورت گیرد. یکی از روش‌های فراهم‌کردن زیرساز مناسب، استفاده از یک لایه ماسه شکسته یا شن است که برای زهکشی و محکم‌کاری سطح ایده‌آل می‌باشد.

پس از آماده‌سازی سطح، چمن را براساس فضای میان موزاییک ها برش دهید. بهتر است از چاقوی تیز و دقیق برای برش‌های مطلوب استفاده کنید تا حاشیه‌های چمن به درستی با فاصله‌های بین سنگ‌ها یکسان باشد. موزاییک های مختلفی برای این امر وجود دارند. به عنوان مثال موزاییک پلیمری. البته ممکن است به جای موزاییک از سنگ در برخی اماکن استفاده شده باشد.

آماده سازی سطح
آماده سازی سطح

2. چسباندن چمن مصنوعی

بعد از تمیز کاری، یک لایه از پرایمر مخصوص یا یک لایه نازک چسب مخصوص موزاییک را اعمال کنید. این کار به استحکام بیشتر چمن مصنوعی کمک می‌کند.

چمن مصنوعی را اندازه‌گیری کرده و مطابق با سطح موزاییک برش دهید. استفاده از نوار اندازه‌گیری و مداد برای علامت‌گذاریِ دقیق قبل از برش، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. سپس چسب مخصوص چمن مصنوعی را به پشت چمن اعمال کرده و آن را به آرامی روی موزاییک بچسبانید.

3. نحوه نصب

چمن را به‌آرامی بین موزاییک‌ها قرار دهید و با فشار دست یا وسیله‌ی مخصوص، به سطح فشار دهید تا اطمینان حاصل کنید که چسب به درستی بسته شده و چمن به خوبی به موزاییک می‌چسبد.

به‌علاوه، برای اطمینان از نصب صحیح و طول عمر بالای چمن، ممکن است نیاز به استفاده از وزن‌ها یا فشار دادن مداوم برای چندین ساعت باشد.

نصب چمن مصنوعی روی موزاییک با مقداری دقت و حوصله می تواند جذاب و کم‌دردسر باشد. چمن مصنوعی چسبیده شده به خوبی می‌تواند در برابر تردد و شرایط جوی مقاومت نماید و به منظره‌ای زیبا و دوام‌بالا در خانه یا محیط کارتان تبدیل شود.

مطلب پیشنهادی :چمن مصنوعی در محیط های سربسته

 

نصب چمن مصنوعی بین موزاییک
نصب چمن مصنوعی بین موزاییک

عرض و عمق مناسب برای استفاده از چمن مصنوعی بین سنگ

عرض و عمق مناسب برای استفاده از چمن مصنوعی بین سنگ به طور معمول بین 5 تا 10 سانتیمتر است . در این فضا، می‌توان چمن مصنوعی را بین سنگ و موزاییک نصب کرد. همچنین، عمق مناسب شیار بین سنگ و موزاییک نیز بین 1 تا 4 سانتیمتر است 

بهترین چمن مصنوعی برای نصب بین موزاییک

هنگام انتخاب بهترین چمن مصنوعی برای نصب بین موزاییک‌ها، فاکتورهای متعددی وجود دارند که باید مد نظر قرار دهید. از دوام و مقاومت در برابر آب و هوا گرفته تا بافت و ظاهر طبیعی، همه این جوانب کلیدی در ایجاد یک فضای زیبا و عملی هستند.

بافت و کیفیت الیاف تعیین‌کننده‌ی ظاهر و احساس چمن مصنوعی هستند. برای نصب بین موزاییک‌ها، چمن‌های با الیاف نرم و کوتاهتر اغلب انتخاب بهتری هستند، زیرا برخلاف الیاف بلندتر، با عبور و مرور زیاد خراب نمی‌شوند. برای خرید چمن مصنوعی می توانید به صفحه فروشگاه اترس گرس مراجعه کنید و انواع مدل های چمن مصنوعی را مشاهده نموده و در صورت نیاز، با ما تماس بگیرید. همچنین اگر قصد خرید عمده داشته باشید، قیمت همکاری برای شما در نظر گرفته می شود.

بهترین چمن مصنوعی باید همچنین دارای سیستم زهکشی مناسب باشد تا آب باران یا آبیاری به راحتی از بین الیاف عبور کند و از تجمع آب و بوی نامطبوع جلوگیری شود.

بهترین چمن مصنوعی برای نصب بین موزاییکی
بهترین چمن مصنوعی برای نصب بین موزاییکی

مزایای نصب چمن مصنوعی بین موزاییک

نیاز به نگهداری کمتر: چمن مصنوعی با از بین بردن نیاز به آبیاری، کوددهی و نگهداری مداوم نسبت به چمن طبیعی، نگهداری آسان‌تری دارد و از وقت و انرژی شما کمتری می‌طلبد.

طول عمر: چمن مصنوعی با وجود شدت های مختلف آب و هوایی، مقاومت خوبی داشته و عمر طولانی‌ای دارد، که باعث می‌شود همواره فضای حیاط یا ویلای شما منظم و زیبا به نظر برسد.

کاهش آفات و حشرات: به دلیل عدم نیاز به آب، چمن مصنوعی محل مناسبی برای رشد آفات و حشرات نیست و از تأثیرات مخرب آن‌ها جلوگیری می‌کند.

تنوع طرح و رنگ: چمن مصنوعی در طرح‌ها و رنگ‌های گوناگونی وجود دارد که رنگ بندی های آن نیز در اترس گرس موجود است. تنوع رنگی با سلیقه شما همراه شده و بهترین ایده را برای فضاسازی با چمن مصنوعی و موزاییک اجرا خواهید کرد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از فرصت خرید ویژه الان استفاده کنید.🎁