info@atrasgrass.com

فرچه زنی چمن مصنوعی چیست؟

فرچه زنی چمن مصنوعی چیست

برای اینکه بتوانیم همواره شاهد ظاهری زیبایی چمن‌های مصنوعی باشیم، نیاز به فرچه زنی است. برای این کار دستگاه‌هایی طراحی شده‌اند که می‌توانند نقش مثبتی در حفظ زیبایی بصری داشته باشند. استفاده از دستگاه فرچه زنی چمن مصنوعی با مزایای مختلفی همراه است که از جمله آن‌ها می‌توانیم به افزایش طول عمر کف‌پوش‌ها و حفظ پاکیزگی آن‌ها اشاره کنیم.

همین امتیازات باعث شده‌اند امروزه افراد و سازمان‌های بسیاری نسبت به استفاده از این دستگاه‌ها اقدام کنند. در واقع اگر به دنبال خرید چمن مصنوعی هستید، برای حفظ ایستایی آن باید به فکر تهیه یک دستگاه چمن‌زنی نیز باشید. در ادامه به صورت کامل‌تر این دستگاه‌های کاربردی را بررسی خواهیم کرد؛ پس همراه ما باشید.

دستگاه فرچه زنی چمن مصنوعی 

ابزارهای متعددی وجود دارند که می‌توانند باعث افزایش طول عمر چمن مصنوعی شوند. از کاربردی‌ترین این ابزارها می‌توانیم به دستگاه فرچه زنی چمن مصنوعی اشاره کنیم. این دستگاه‌ها حالت غلتک ‌مانند دارند و می‌توانند فرایند برس ‌کشی را به خوبی و با موفقیت انجام دهند. دستگاه‌های فرچه‌زنی تشکیل‌شده از شانه‌های پلاستیکی یا فلزی هستند که قابلیت حرکت افقی روی زمین را دارند. این شانه‌ها با حرکت روی زمین می‌توانند ناخالصی‌ها و آلودگی‌ها را جمع کنند. موتور، شفت، پروانه، فرچه، دسته، چرخ و سیم برق از جمله اجزای تشکیل‌دهنده این دستگاه‌ها به شمار می‌روند.

دستگاه فرچه زنی چمن مصنوعی
دستگاه فرچه زنی چمن مصنوعی

نحوه استفاده از دستگاه فرچه زنی چمن مصنوعی

نحوه ی فرچه زنی چمن مصنوعی با توجه به مدل دستگاه متفاوت است. به عنوان مثال دستگاه‌های فرچه‌ زنی چمن مصنوعی را می‌توان به دو مدل تخت و استوانه‌ای تقسیم کرد. فرچه‌های تخت همانطور که از نامشان مشخص است، حالت صاف دارند. زمانی که این فرچه‌ها به دستگاه متصل می‌شوند، الیاف مصنوعی را شانه می‌زنند. مدل‌های استوانه‌ای نیز حرکت دورانی دارند. حرکت دورانی باعث افزایش عمق نفوذ می‌شود و می‌تواند گرانول را به قسمت‌های انتهایی چمن مصنوعی انتقال دهد.

لازم به ذکر است برای اینکه حین فرچه‌ زنی آسیبی به چمن وارد نشود، باید این فرایند بر خلاف خواب اصلی محصول انجام بگیرد. با این کار تمامی تارهای چمن در یک جهت قرار خواهند گرفت که نتیجه این موضوع منظم دیدن شدن فضا است. زمانی که فرچه‌ زنی به درستی صورت بگیرد، چمن مصنوعی نیز حجیم‌تر و زیباتر به نظر خواهد رسید؛ به همین علت ضروری است از افراد متخصص در این راستا کمک بگیرید.

مزایای استفاده از فرچه زنی چمن مصنوعی

استفاده از فرچه زنی چمن مصنوعی با مزایا و امتیازات گوناگونی همراه است. در واقع همین مزایا باعث شده‌اند بسیاری از افراد نسبت به تهیه این ابزارها اقدام کنند. زمانی که چمن‌های مصنوعی در مجاورت هوای آزاد قرار می‌گیرند بر اثر رفت و آمد یا عوامل محیطی دچار آلودگی می‌شوند و آن ظاهر زیبای خود را از دست می‌دهند. فرچه‌ زنی به کمک این چمن‌ها می‌آید و باعث تمیزی مجدد آن‌ها می‌شود. در یک نگاه کلی مزایای استفاده از این دستگاه‌ها شامل گزینه‌های زیر هستند:

1. در مصرف زمان و انرژی صرفه‌جویی می‌کند: به طور کلی فرچه‌ زنی یک فرایند بسیار سریع بوده که با راحتی بسیاری همراه است. همین موضوع باعث خواهد شد در مصرف انرژی صرفه‌جویی کرده و همچنین زمان کمتری را صرف فرچه‌ زنی کنید. سرعت و کارایی بالا از اصلی‌ترین مزایای این دستگاه‌ها هستند.

2. به حفظ ظاهر چمن کمک می‌کند: یکی از دلایلی که باعث شده امروزه از چمن مصنوعی به وفور استفاده شود، ظاهر زیبای آن‌ها است. با این حال چمن‌های مصنوعی نیز به مرور زمان دچار آلودگی و کثیفی می‌شوند و دیگر خبری از آن ظاهر زیبا نیست. در این شرایط دستگاه‌های فرچه‌زنی به کمک چمن‌های مصنوعی می‌آیند و با از بین بردن گرد و غبار و… باعث حفظ ظاهر زیبای آن‌ها می‌شوند.

3. باعث کاهش ابتلا به بیماری‌های گوناگون می‌شوند: زمانی که چمن‌های مصنوعی در معرض رطوبت و گرد و غبار بگیرند، باعث انتقال بیماری‌های مختلفی می‌شوند. افرادی که روی چمن‌های کثیف می‌نشینند ممکن است به بیماری‌های گوناگون مبتلا شوند. فرچه‌ زنی باعث خواهد شد تمامی این آلودگی‌ها از بین بروند و خطر ابتلا به بیماری‌های مختلف را کاهش دهد.

4. باعث افزایش طول عمر می‌شود: زمانی که آلودگی‌ها به عمق چمن مصنوعی نفوذ می‌کنند، باعث خواهند شد الیاف‌ها از هم گسیخته شوند. با فرچه‌ زنی می‌توانید از این کار جلوگیری کنید و در نهایت ماندگاری چمن مصنوعی را افزایش دهید.

فرچه زنی برای چمن مصنوعی
فرچه زنی برای چمن مصنوعی

دلایل استفاده فرچه زنی چمن مصنوعی

استفاده از دستگاه فرچه زنی مصنوعی با دلایل مختلفی همراه است. چمن‌های مصنوعی نیز برای حفظ ظاهر زیبای خود نیاز به مراقبت و نگهداری دارند. این کار با کمک دستگاه فرچه‌ زنی امکان‌پذیر است. فرقی ندارد چمن‌های مصنوعی در چه محیط‌هایی نصب می‌شوند. در هر صورت باید نسبت به تمیز کردن آن‌ها اقدام کرد. در یک نگاه کلی می‌توانیم بگوییم گزینه‌های زیر از جمله دلایلی هستند که باعث استفاده از این دستگاه‌ها می‌شوند:

  1. نخ‌هایی که گره خورده‌اند را از هم باز می‌کنند.
  2. می‌توانند حالت ایستایی نخ‌ها را حفظ کنند.
  3. باعث شفاف‌تر شدن چمن و الیاف آن می‌شوند.
  4. قابلیت افزایش عمر چمن مصنوعی را دارند.
  5. مواد رونده همچون شن سیلیس و گرانول لاستیک را یک دست می‌کنند.

البته گزینه آخر برای زمین‌هایی با ابعاد بزرگ است. به‌عنوان‌مثال برای زمین‌های فوتبال می‌توان از سیلیس و گرانول کمک گرفت تا چمن مصنوعی ایستایی بهتری داشته باشد و همچنین زیباتر به نظر برسد. البته در کنار برس ‌کشی، چمن مصنوعی نیز باید کیفیت بالایی داشته باشد؛ به همین علت بسیار ضروری است از مجموعه‌های سرشناس و معتبر برای خرید بهره ببرید. مجموعه اترس گرس می‌تواند یک انتخاب برتر در این زمینه باشد.

چکیده مطالب درباره فرچه زدن چمن مصنوعی

چمن مصنوعی برای اینکه دوام و ماندگاری بالایی داشته باشد، نیازمند نگهداری صحیح و اصولی است. برای این کار باید پروسه‌های مختلفی روی آن‌ها صورت بگیرند. فرچه زنی چمن مصنوعی از جمله این موارد است. این کار با کمک دستگاه‌های فرچه‌ زنی انجام می‌شود.

این دستگاه‌ها با همکاری قطعات تشکیل‌دهنده خود می‌توانند باعث از بین رفتن آلودگی‌ها شوند و همچنین زیبایی بیشتری را به چمن مصنوعی ببخشند. دستگاه‌های فرچه‌ زنی مزایای گوناگونی دارند که از جمله آن‌ها می‌توانیم به افزایش زیبایی ظاهری، دوام و ماندگاری بیشتر چمن مصنوعی و همچنین کاهش آلودگی‌ها و بیماری‌ها اشاره داشته باشیم. در کنار استفاده از دستگاه‌های فرچه‌زنی باید از بهترین چمن مصنوعی نیز بهره‌مند شوید. مجموعه اترس گرس می‌تواند یک انتخاب مناسب برای شما باشد.

منبع

https://www.alibaba.com/showroom/artificial-turf-cutting-machine.html

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از فرصت خرید ویژه الان استفاده کنید.🎁