فنس چمن مصنوعی

حصار و فنس چمن مصنوعی یک جایگزین مناسب و ایده‌آل برای چمن‌های طبیعی هستند که از تورهای حصاری و یا مفتول‌های گالوانیزه تولید می‌شوند. این گروه از فنس‌ها در انواع مختلف ساخته می‌شوند که هریک جنس متفاوتی دارند.

جهت ساخت حصار و فنس چمن مصنوعی مفتول‌ها را که بطورمعمول برای فنس‌های ۵ سانتی‌متری آماده می‌شوند، درهم می‌بافند و درنهایت از چمن مصنوعی در آن‌ها استفاده می‌کنند. در ادامه به بررسی کامل مفهوم فنس یا حصار چمنی می‌پردازیم و درنهایت مزایا و معایب آن را بیان می‌کنیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

فنس یا حصار چمنی چیست؟

فنس چمن مصنوعی
فنس چمن مصنوعی

همانطور که بدون شک می‌دانید امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند از طریق فنس‌کشی در محیط اطراف خود، امنیت خود و عزیزانشان را تامین نمایند. فنس‌های فلزی که در ابتدا برای این امر استفاده می‌شدند، زیبایی چندانی نداشتند و حس زندگی در قفس را به افراد القا می‌کردند.

با گذشت زمان از چمن مصنوعی جهت زیباترشدن فنس‌های فلزی بهره گرفتند. این فنس‌ها علاوه بر ایجاد ایمنی، زیبایی بصری محیط را نیز تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهند. به عبارت دقیق‌ می‌توان گفت حصازو فنس چمن مصنوعی ترکیبی از فنس فلزی است که با چمن مصنوعی بطورکامل پوشیده می‌شود و به این ترتیب ظاهری منحصربه‌فرد و فوق‌العاده به خود می‌گیرد.

جالب است بدانید که در ساخت فنس چمنی شما می‌توانید از انواع رنگی چمن مصنوعی بهره بگیرید. این نوع حصار که امروزه با نام فنس چمنی معرفی می‌شود، اگر از پوشش گالوانیزه ساخته شود، در برابر رطوبت از خود مقاومت نشان خواهد داد و دیگر زنگ نمی‌زند.

انواع مختلف مدل‌های فنس چمنی

حصار و فنس چمن مصنوعی در انواع مختلف تولید و عرضه می‌شود. اما تنوع مدل‌ها به شیوه ساخت توری چمنی مصنوعی و اتصال لایه‌های چمن به آن بستگی دارد. برای مثال در برخی از توری‌ها، چمن مصنوعی تنها به مفتول‌ها اتصال می‌یاید و به این ترتیب حالت مشبک مفتول حفظ خواهد شد. اما در برخی دیگر از نمونه‌های چمن مصنوعی، مفتول‌ها بطورکامل توسط چمن مصنوعی پوشانده می‌شوند و هیچ حفره‌ای در آن‌ها باقی نخواهد ماند.

شایان ذکر است که دسته‌بندی دیگر حصار و فنس چمن مصنوعی براساس چشمه‌های آن‌ها انجام می‌گیرد. بطورکلی فنس‌ها در دو نوع چشمه ۴ و ۵ تولید می‌شوند و تفاوت این دو محصول در تراکم شبکه آن‌ها است. به عبارت دقیق‌تر می‌توان گفت ابعاد شبکه‌های توری چشمه ۴، ۴ سانتی‌متر و ابعاد شبکه‌های توری چشمه ۵، ۵ سانتی‌متر است. این نکته را در نظر داشته باشید که مدل‌های چشمه ۵ به‌عنوان توری‌های استاندارد و چشمه ۴ به‌عنوان پوشش برتر یا متراکم شناخته می‌شوند.

کاربرد فنس چمن مصنوعی

بطورکلی از فنس‌ها جهت جداسازی فضاهای مختلف استفاده می‌شود. البته به دلیل ماهیت فلزی که دارند، عبور از آن‌ها نیز به سادگی امکان‌پذیر نیست و امنیت فضاهای مختلف را تا حد خوبی افزایش می‌دهند.

فنس چمن مصنوعی
فنس چمن مصنوعی

حصار و فنس چمن مصنوعی امروزه علاوه بر جداسازی فضاها، موجب زیباترشدن فضای بیرونی نیز می‌شوند و از دیده‌شدن سمت دیگر جلوگیری می‌کنند. در ادامه به معرفی و بررسی دقیق و کامل کاربردهای فنس چمن مصنوعی می‌پردازیم.

۱_قابل استفاده در باغ و ویلاها

در برخی از نقاط ایران، ویلاهای بسیاری ساخته می‌شود و اغلب آن‌ها یک دیوار مشترک با یکدیگر دارند یا اینکه به سمت کوچه و خیابان دیوار دارند و قسمت بالایی آن را با نرده‌های فلزی پوشانده‌اند. به کمک فنی چمن مصنوعی می‌توان علاوه بر ایجاد یک جلوه بصری بسیار زیبا، از دیده‌شدن درون ویلا نیز به خوبی جلوگیری کرد.

۲_دیوارکشی

یکی از رایج‌ترین کاربردهای فنس چمن مصنوعی، دیوارکشی و جداسازی زمین است. خوب است بدانید که امروزه جهت جداسازی زمین‌های خالی از سکنه از فنس با عرض دومتر استفاده می‌شود.

۳_فنس‌های چوبی برای پشت‌بام‌ها

فنس‌های چمنی علاوه بر پوشش‌دهی فضای سبز و پشت‌بام‌ها، فضایی سرسبز و دلنشین به ارمغان می‌آورند. به کمک این فنس‌ها می‌توان امنیت فضای سبز را نیز به خوبی تامین کرد و از کولرها، میزوصندلی‌ها و دیگر وسایل گران‌قیمت محافظت کرد.

۴_پوشش بالکن‌ها

یکی از محبوب‌ترین کاربردهای حصار و فنس چمن مصنوعی، زیباسازی و محصورسازی بالکن‌های مجتمع‌های مسکونی و تجاری است. البته به کمک این فنس‌ها شما می‌توانید از هوای آزاد و نمای بیرون نیز لذت ببرید.

۵_پارتیشن‌بندی

پارتیشن‌های موجود در بازار در بسیاری از مواقع هزینه بسیار زیادی به همراه دارند و حتی ممکن است زیبایی موردنظر شما را ایجاد نکنند. شما می‌توانید با استفاده از فنس چمن مصنوعی، بخش‌های موردنظر خود را به خوبی از یکدیگر جدا کنید و فضایی دنج و بسیار زیبا پدید آورید.

۶_زمین‌های ورزشی

از دیگر کاربردهای حصار و فنس چمن مصنوعی می‌توان به اقدام تزئینی برای زمین‌های فوتبال، بسکتبال، دومیدانی و دیگر زمین‌های ورزشی اشاره کرد. لازم به ذکر است که به کمک این فنس‌ها می‌توان جذابیت و چشم نوازبودن این فضاها را به خوبی افزایش داد.

مزایا و معایب فنی چمن مصنوعی

فنس چمن مصنوعی
فنس چمن مصنوعی

استفاده از حصار و فنس چمن مصنوعی مزایا و معایب بسیاری به همراه دارد که در ادامه به بررسی مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

مزایای بهره‌گیری از فنس چمن مصنوعی

بطورکلی مهم‌ترین مزایای بهره‌گیری از فنس چمن مصنوعی عبارت است از:

ماندگاری بالا

اگر کیفیت فنس چمن مصنوعی خریداری‌شده توسط شما استاندارد و بالا باشد، تا سال‌های طولانی زیبایی و جذابیت را برای زندگی شما فراهم می‌کند و دچار آسیب و خرابی نمی‌شود.

تأمین امنیت مناطق محصورشده

همانطور که گفتیم به کمک فنی چمن مصنوعی می‌توان یک فضای خصوصی در محیط زندگی یا محل کار ایجاد کرد.

دوستدار محیط زیست

مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزیت فنس چمن مصنوعی، سازگاری آن با محیط زیست است. این چمن هیچ نیازی به آبیاری ندارد و از این طریق موجب صرفه‌جویی در مصرف آب می‌شود.

مقرون به صرفه بودن

قیمت مناسب از دیگر مزایای بهره‌گیری از حصار و فنس چمن مصنوعی است. البته این چمن مانند چمن طبیعی هزینه‌های نگهداری نیز ندارد.

نصب آسان

فنس چمن مصنوعی به راحتی نصب و باز می‌شود و حمل‌ونقل آن نیز به سادگی امکان‌پذیر است.

معایب فنس چمن مصنوعی

فنس چمن مصنوعی علاوه بر مزایای بسیار، معایبی نیز دارد که مهم‌ترین و اصلی‌ترین آن‌ها عبارت است از:

  • همانطور که گفتیم در صورت بالانبودن کیفیت و گالوانیزه‌نبودن مفتول‌ها، پس از گذشت یک بازه‌ی زمانی، فنس‌ها زنگ خواهند زد.
  • قیمت حصار و فنس چمن مصنوعی نسبت به فنس‌های ساده فلزی کمی بالاتر است.
  • در صورت پایین‌بودن کیفیت چمن مصنوعی، فنس‌ها ظاهر زیبا و چندان طبیعی نخواهند داشت.
  • و…

قیمت فنس چمنی

فنس چمنی امروزه در اندازه‌ها و ابعاد مختلف تولید و عرضه می‌شود. بطورکلی می‌توان گفت هرچه چشمه‌های فنس ریزتر و مفتول بکاررفته ضخیم‌تر باشد، قیمت محصول بیش‌تر خواهد بود. البته پارامترهای دیگر نظیر؛ تراکم گره‌های الیاف چمن مصنوعی و ارتفاع آن‌ها نیز بر روی قیمت نهایی فنس چمنی اثرگذار است.

اترس گرس یکی از بهترین برندهای تولید و عرضه انواع حصار و فنس ازجمله حصار و فنس مصنوعی است و شما می‌توانید جهت اطلاع از آخرین قیمت کالای موردنظر خود با کارشناسان آن تماس گیرید.

نمایش یک نتیجه